Beseda sos spisovateľkouV utorok 15.10. 2019 sa žiaci 4. B a 4. C zúčastnili besedy so spisovateľkou Kristínou Baluchovou.

Oboznámili sme sa so zbierkou básničiek Kamoši z vypáraného svetra, ale aj s príbehmi zo série „Kapitán Padák.” V prvej knihe sa môžeme dočítať o lietaní a prekonávaní dátumovej hranice, druhý diel hovorí o odvážnom pilotovi, ktorý rozlúšti záhadu pašovania vzácneho vtáctva a unáša čitateľa aj do arabského sveta, kde spisovateľka niekoľko rokov žila. Tretí diel s názvom "Kapitán Padák & Lietajúce auto" zdôrazňuje úlohu žien v letectve, a opäť prináša veselé a napínavé čítanie nielen pre deti.
Prečo autorka píše o letectve, lietadlách, pilotoch, letuškách? Odpoveď je jednoduchá. Sama spisovateľka pôsobila niekoľko rokov ako letuška. Knihy, ktoré sme si zakúpili nám zdobí podpis s venovaním autorky. Veľmi sa nám páčilo.