Tuláčikovia v Banskej ŠtiavniciŽiaci, rodičia a pani učiteľky z turistického krúžku Tuláčik sa v sobotu 26. 10. 2019 vybrali spoznávať okolie mesta Banská Štiavnica.

Ich prvá cesta viedla do ZŠ s MŠ Maximiliána Hella, ktorá je prvou základnou školou na svete, na ktorej sa vyučuje povinný predmet Sokoliarstvo. Vzdelávanie žiakov je zamerané aj na vzdelávanie v témach klimatických zmien, reálneho vnímania prírodného prostredia. Mohli sme vidieť ako sa žiaci starajú o dravcov, opice, krokodíly, sovy, papagáje a kone. Druhá cesta nás zaviedla do banského skanzenu. V baníckom plášti, s prilbou a lampášom sme na vlastnej koži zažili podmienky fárania v štôlni Bartolomej. Posledným dobrodružstvom bola dominanta mesta Banská Štiavnica ktorá nás fascinovala už pri pohľade z autobusu - Banskoštiavnická kalvária. Na jej vrchole sa nám naskytli jedinečné výhľady na okolitú prírodu, kopce a roztrúsené banské obce. Domov sme sa vrátili plní zážitkov!