Športový deň krajské koloPrijali sme pozvanie O2 Športovej akadémie Mateja Tótha a prihlásili sme sa do krajského kola súťaže Športový deň nadácie slovenskej sporiteľne.

V konkurencii 51 základných škôl z Banskobystrického, Trenčianskeho a Žilinského kraja sa nám 27. novembra 2019 podarilo postúpiť do finále z prvého miesta. Veľmi sme sa tomu potešili. Za víťazstvo vďačíme druhákom a štvrtákom, ktorí nás prišli povzbudiť, pani Kuchárovej a Harbutovej, ktoré dohliadli na deti, pani učiteľkám Ľuboslave Pastuchovej a Tatiane Vartíkovej, ktoré žiakov pripravovali, ale hlavne žiakom, ktorí súťažili:

Veronika Popelková

II. C

 

Dávid Palguta

II. C

Melany Ailyn Slavíčková

II. B

 

Tobias Horvát

III. C

Viktória Beľová

IV. A

 

Matej Žáčik

IV. B

Timea Synáková

V. C

 

Alex Biely

V. C

Okrem samotnej súťaže boli pre deti pripravené rôzne atrakcie ako maľovanie na tvár, vytváranie zvieratiek z balónikov, stánok Slovenskej volejbalovej asociácie, stánok policajného zboru a nechýbalo ani občerstvenie. Dospelí si mohli dať urobiť lekársku diagnostiku v stánku poisťovne Dôvera alebo sa poradiť, ako si udržať zdravé kĺby v stánku Cemio Kamzík. Podujatie spríjemnila skupina AYA. Premiérovo zahrali aj novú hymnu akadémie.
Hlavným bodom programu bola autogramiáda Mateja Tótha. O jeho podpis a fotku s ním mal záujem každý. Mal veru čo robiť!
Finále sa bude konať v Bratislave 18. decembra 2019.