RegiochemV minulom školskom roku Mondi SCP opäť zorganizovalo regionálnu súťaž v chémii - REGIOCHEM, určenú pre žiakov 8. ročníka.

Do súťaže sa zapojili aj minuloroční ôsmaci z našej školy, ktorí navštevovali chemický krúžok. Vytvorili štyri štvorčlenné súťažné tímy, ktoré sa ešte v minulom šk. roku úspešne popasovali s úlohami v dvoch súťažných kolách. Natočili videá na tému súťaže Kyslík a spoločnými silami sa im podarilo vyriešiť niekoľko netradičných úloh, v ktorých potrebovali vedomosti nielen o kyslíku ale aj o fyzikálnych a chemických dejoch.
V silnej konkurencii 31 družstiev z celého okresu Ružomberok sa dvom našim tímom podarilo postúpiť do tretieho kola medzi 5 najlepších. Tímy Interchem a Butterflies sa tešili z postupu do finále, v ktorom boli odhodlaní zabojovať o víťazstvo. Nepriaznivá epidemiologická situácia a uzavretie škôl spôsobilo, že tretie finálové kolo absolvovali všetky postupujúce tímy až tento šk. rok už ako deviataci. Chemici zo ZŠ Zarevúca oprášili zabudnuté vedomosti a nesklamali ani v 3. kole, ktoré prebehlo online. Naše „chemické motýle“ z tímu Butterfilies Teo, Karolínka, Zojka a Monika, sa umiestnili na krásnom treťom mieste. Chalani z 9. A z tímu Interchem Filip, Matúš, Gregor a Martin sa umiestnili na skvelom druhom mieste. Všetci víťazi získali hodnotné ceny.
Gratulujeme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy. Zároveň sa chceme osobitne poďakovať Matúšovi Neštepnému a Martinovi Pudišovi za obrovskú nezištnú pomoc pri spracovaní videí všetkých tímov.