Dňa 26.5.2016 sa na našej škole v areáli atletickej dráhy uskutočnilo Okresné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ.  Súťaže sa zúčastnilo 16 škôl okresu Ružomberok. Dievčatá a chlapci si zmerali sily v disciplínach: behu na 60m,300m,800m ( 1000m ), skoku do diaľky, skoku do výšky, vrhu guľou, v hode kriketovou loptičkou a štafete na 4x60m. Naše družstvo dievčat veľmi dobre zabojovalo a obsadilo v silnej konkurencii 1.miesto a družstvo chlapcov obsadilo 5.miesto.

Dievčatá, ktoré nás reprezentovali: A.Mokošová, B.Konská, L.Brnčalová, A.Neupauerová, D.Petrová, L.Čigašová, N.Kubíková, L.Bystričanová, L.Hatalová, L.Matová

Chlapci, ktorí nás reprezentovali: D.Sliacky, D.Cuper, J.Žmiják, D.Kovács, A.Hric, M.Šturek, M.Daniel, Ľ.Kriško, M.Mikulec, M.Hradský

Majstrami okresu jednotlivkýň sa stali: A.Mokošová /9.B/ v skoku do diaľky a L.Brnčalová /9.A/ v behu na 800m a štafeta 4x60m /Čigašová, Mokošová, Konská, Petrová/

Druhé miesto vybojovali: B.Konská /9.C/ v skoku do diaľky a v behu na 60 metrov a A.Neupauerová /9.A/ vo vrhu guľou.

Bronzové medaile získali N.Kubíková /6.B/ v behu na 800m a A.Mokošová /9.B/ v behu na 60 metrov. Gratulujeme!

Veľká vďaka patrí  žiakom 7.B triedy za pomoc pri rozhodovaní a organizovaní počas súťaži.

Mgr. Dagmar Petruf Huťková

FOTOGALÉRIA