NOC VÝSKUMNÍKOV

Dňa 25.9.2015 sa žiaci 7. ročníkov našej školy v rámci predmetov fyzika a chémia zúčastnili festivalu vedy Európska Noc výskumníkov. Výskumníci sú medzi nami ako „obyčajní“ ľudia s neobyčajným povolaním. V duchu tohto hesla na nás v Žilinskom Auparku  čakalo 27 vedeckých  stánkov. Svoju prácu nám odprezentovali výskumníci a vedci zo Žilinskej univerzity, Slovenského červeného kríža, spoločnosti CEIT, Nextria a mnoho iných.

Žiaci spolu s pani učiteľkami si mohli vyskúšať prvú pomoc, streľbu z laserovej zbrane do terča, alebo diaľkovo ovládať malých robotov tzv. Humanoidov vyrábaných vo Francúzsku a u nás testovaných. Mali sme možnosť zatancovať si s kostrou a popritom si v rytme hudby  preskúšať znalosť angličtiny. Mnohí si nenechali ujsť príležitosť vyskúšať si prácu televíznych moderátorov a byť naživo vo vysielaní televíznych novín na obrazovkách v Auparku. A ešte veľa ďalších zaujímavých stánkov nám pomohlo lepšie pochopiť prácu výskumníkov.

Samozrejme, nechýbali ani súťaže a bohatý program na centrálnom pódiu, okrem toho si každý mladý výskumník  domov odniesol upomienkové odznaky, ohybnú ceruzku a rôzne vedecké časopisy a propagačné materiály. Všetkým sa nám exkurzia veľmi páčila a určite sa festivalu vedy radi zúčastníme aj na budúci školský rok. FOTOGALÉRIA