PIŇATA v 3.ročníku

Na hodinách anglického jazyka sme sa z textu v učebnici dozvedeli ako deti z rôznych kútov zeme slávia svoje narodeniny. Zhodli sme sa, že najzaujímavejšiu narodeninovú oslavu majú deti v Mexiku. Nemajú tortu ako my, ale Piňatu - z papiera vyrobený obal, do ktorého sa schovajú drobné sladkosti, väčšinou má nejaký pekný tvar a je farebná...zavesí sa do primeranej výšky a dieťa so zaviazanými očami sa snaží nejakou palicou piňatu trafiť tak aby sa z nej dobroty vysypali na zem...každý má tri pokusy...vysypané dobroty deti potom spoločne pozbierajú a zjedia.

       Pokúsili sme sa napodobniť takúto oslavu. Vyrobili sme niekoľko menších „piňát“, spojili ich do jednej veľkej a snažili sme sa po jednom triafať. Keď nám to nešlo, podelili sme si „piňaty“ a každý sa snažil trafiť svoju. Sladkosti sa rozsypali a my sme oslavovali Smile