VÝSTAVA TITANIC

Dňa 7. 10. 2015 žiaci 6. ročníka navštívili putovnú výstavu Titanic v priestoroch bratislavského výstaviska Incheba.  Pri vstupe každý žiak dostal mobilného sprievodcu, ktorý ponúkal množstvo informácií o vystavených predmetoch alebo o situácií, ktorá nastala pri plavbe „nepotopiteľnej „ lode Titanic. Taktiež sa všetci stali konkrétnymi pasažiermi a palubný lístok ich oprávňoval vstúpiť na loď. Počas prehliadky výstavy  mohli žiaci uvidieť stovky originálnych artefaktov,  ktoré boli súčasťou vybavenia lode – nábytok, porcelán, osobné veci pasažierov, poprechádzali sa cez kajuty, strojovňu i jedáleň. Mohli sa dotknúť ľadovca, ktorý stál za skazou Titanicu. Na záver zisťovali, či pasažier, ktorým sa stali, prežil alebo ostal nezvestný.

Žiakom sa výstava veľmi páčila, pretože mohli zažiť dobovú atmosféru lode a  spoločne prežiť slávny príbeh . FOTOGALÉRIA