NÁVŠTEVA Z ČÍNY

Minulý týždeň k nám zavítala kamarátka našej pani učiteľky Dittrychovej, ktorá žije a pracuje v Číne v meste Chongqing ako učiteľka angličtiny v škôlke. Volá sa Antónia.

V tomto čase majú Číňania prázdniny a začína sa im nový rok, rok opice. Antónia nám porozprávala o živote v Číne. Ukázala nám niektoré čínske znaky, ktoré sa učia deti v škole. Zaujímavý bol znak mama, ktorý keď ináč „zaspievame“, vyslovíme kôň. Antónia býva na brehu rieky Jang-c¢-tiang, do ktorej sa vlieva rieka Jialing. Je to zaujímavý sútok žltej (bahennej) a modrej rieky. Porozprávala nám aj povesť o drakovi Nylonovi, nad ktorým víťazstvo si doteraz Číňania pripomínajú červenožltými farbami, keď oslavujú nový čínsky rok. Ukázala nám tradičnú čínsku kuchyňu a jej skvelé delikatesy, ktoré Číňania veľmi obľubujú... Pre nás by to lahôdka asi nebola... Na ochutnávku sme si dali ďatle, slnečnicové a tekvicové semiačka. Vyskúšali sme ich jesť aj paličkami... Asi každému z nás sa najviac páčila cukrová vata, ktorú cukrár vytvaroval do kvetu.

Ďakujeme pani učiteľke Antónii, že si našla čas, a prišla medzi nás. Dúfame, že nás príde navštíviť aj nabudúce, keď priletí na Slovensko. Želáme jej veľa úspechov v práci, veľa optimizmu a radosti z učenia a všetkého dobrého.

Majka, Peťka, Dominika, Laurinka, Alicka, Simonka, Ninka a ostatní žiaci z 3.C triedy.  FOTOGALÉRIA