Beseda so spisovateľkou
 

Žiaci IV.B sa zúčastnili besedy so spisovateľkou Toňou Revajovou v Mestskej knižnici v Ružomberku dňa 10.03.2016. Dozvedeli sme sa, že pochádza z Poľska, ale poľskú reč neovláda, pretože ako dieťa už vyrastala na Slovensku. Ale jednu vetu nás naučila: „Uwazaj na pociag jedzie“, čo znamená: „Pozor, ide vlak!“ V súčasnosti žije a tvorí v Bratislave. Pôsobí ako spisovateľka, prekladateľka, redaktorka a pedagogička.  Tiež nám povedala, čo rada robí vo voľnom čase. Najradšej čítala a číta knihy a v detstve mala tajné miesto - pod stolom. Bolo to pre ňu čarovné miesto. Počas besedy sme si prezerali jej knižky. Za knihu Johanka v Zapadáčiku bola ocenená. Sú to zábavné príbehy Johanky, ktorá sa s mamou presťahuje na dedinu. V závere nám pani spisovateľka rozdala záložky s podpisom a dala autogramy do knižiek, ktoré sme si priniesli.  Pred odchodom sme si urobili spoločnú fotografiu. FOTOGALÉRIA

 Autori: V. Poláková, N. Martonová