Exkurzia do Národnej rady Slovenskej republiky

     Učivo občianskej náuky nie je vždy pre žiakov veľmi atraktívne. Považujú ho za nudné, pre nich nezaujímavé. Naši ôsmaci majú možnosť každý rok navštíviť budovu Národnej rady Slovenskej republiky a tak sa bližšie oboznámiť s fungovaním nášho parlamentu a s prácou poslancov.

     Prezreli si budovu Národnej rady, prešli sa po červenom koberci, oboznámili sa s históriou nášho zákonodarného orgánu a videli nádherné umelecké diela slovenského akademického maliara Albína Brunovského, ktoré patria do štátneho pokladu Slovenskej republiky. No najväčším zážitkom určite bolo to, že nám umožnili vstup do rokovacej sály aj napriek pripravovanej schôdzi parlamentu a niektorí sa mohli odfotiť aj za rokovacím pultom.

     Po tejto náročnej prehliadke bola príjemným spestrením návštevy Bratislavy aj prechádzka po zoologickej záhrade a na svoje si prišli aj tí, ktorí chceli v hlavnom meste minúť nejaké peniažky. FOTOGALÉRIA