37Žiakom I.C počas celého mesiaca spríjemňovali vyučovanie prasiatka. Nie ozajstné, ale prasiatka z príbehov.

Spoločne zažívali dobrodružstvá troch prasiatok z príbehu O troch prasiatkach, ale spoznali aj známu dvojicu z knihy J. C. Hronského - Budkáčika a Dubkáčika. Na hodinách slovenského jazyka hrali divadielka, skladali príbehy podľa postupnosti, vytvárali leporelá, stavali prasiatkam domčeky, prepisovali básničky, riešili zaujímavé kvízy a veľa čítali. Matematiku si spestrili počítaním s prasiatkami a na prvouke sa zhovárali o zvieratkách, o starostlivosti a potrave pre prasiatka. Vyučovanie obohatili aj návštevou mestskej knižnice, kde sa všetci stali riadnymi členmi. Taktiež prečítali príbehy s Budkáčikom a Dubkáčikom v školskej knižnici. Mesiac knihy zavŕšili vytvorením vlastného čitateľského denníka.

Kniha je kľúčom do čarovného sveta fantázie.