Exkurzia LMKrásny slnečný deň 10. 5. 2017 cestovali žiaci 4. A a 4. B so svojimi pani učiteľkami Renátou Barancovou a Silviou Baranovou do Liptovského Mikuláša, kde navštívili moderné Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.

S veľkým nadšením si prezerali pútavou formou zostavené expozície Kras a jaskyniarstvo Slovenska a Chránená príroda Slovenska s časťami Zem miesto pre život a Človek, hory, NATURA 2000. Vlastivedno-prírodovedná exkurzia pokračovala v Liptovskom Jáne prehliadkou Parku Mini Slovensko. Tematický park miniatúr tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky. Žiaci mali možnosť pozrieť si 13 modelov hradov, zámkov, kostolov a zvoníc. Exkurzia bola poučným a príjemným obohatením školského dopoludnia.