3.A nádejní spisovateliaŽiaci 1.A sa preniesli do ríše fantázie a tvorivých schopností Matúška Neštepného a Filipka Bajačeka z 5.A bývalých žiakov pani učiteľky 1.A Ľuboslavy Pastuchovej.

Tí sa rozhodli predstaviť svoje tri knihy ktoré spoločne napísali, graficky upravili, ilustrovali a na vlastné náklady vytlačili v knižnej podobe. Porozprávali prvákom ako knihy vznikali, čo ich motivuje a aké majú plány do budúcnosti. Pripravili si pre nich i malé darčeky s podpismi za správne odpovede pri aktívnom počúvaní úryvkov z ich kníh. Sú to i pravidelní prispievatelia do školského časopisu Echo od Revúcej. V treťom ročníku napísali svoju prvotinu s názvom Rozprávky o Mimoňoch /súbor príbehov/, vo štvrtom Denník angry birds Stelly a jej priateľov a trojicu uzatvára v najbližších dňoch vydaná najrozsiahlejšia kniha inšpirovaná školou v prírode v Ostrom Grúni s názvom Dobrodružstvá Cestovných. V tejto knihe hrajú hlavnú úlohu chlapci s rovnakými krstnými menami ako autori. Cestujú v čase: minulosti, po Slovensku i v ďalekej budúcnosti po neznámej planéte. Sme radi, že títo chlapci vypĺňajú svoj voľný čas dnes už vzácnou aktivitou a tým obohacujú seba i všetkých okolo. Najnovším ich zámerom je ponúknuť knihu vydavateľovi a vytlačiť niekoľko kusov do predaja. Veríme, že sa vám to podarí a príbehy si bude môcť prečítať veľa detí a budete ich motivovať k podobným aktivitám. Super chlapci!